Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. Poznaj szczegóły.

    Informator o działalności OEIiZK   Subskrybuj kanał OEIiZK w YouTube   Newsletter   Platforma e-learningowa   Zapisy na szkolenia   Biuletyn Informacji Publicznej

Zimowy - felieton grudniowy

felietonMikołaju święty, Mikołaju szczodry
Przyjdź do nas na święta i bądź taki dobry:
Daj nam trochę szczęścia,
Małą gwiazdkę z nieba,
Zrób pokój na świecie...
Więcej nam nie trzeba.

Nie tak dawno pisałam o końcu roku i świętach Bożego Narodzenia, a tu znów mamy tę porę roku. I te same problemy co zawsze - co mam dać/otrzymać pod choinkę. Kolejny gadżet elektroniczny lub zabawkę? (dla tych najmłodszych) Jeszcze jeden ciuch albo kosmetyk? (dla tych nieco starszych) Biżuterię? Ba..., przecież już to wszystko mają.

Za nie tak dawnych czasów, to znaczy w zeszłym wieku, najmilsze były te prezenty, które zostały wykonane własnoręcznie. Ale kto ma na to dzisiaj czas. I ochotę. A może jednak? Żeby pokazać, że jest to możliwe opublikuję dla Państwa specjalną kartkę świąteczną wykonaną, a jakże inaczej, w Scratchu. Ostatecznie to chyba teraz najpopularniejsze środowisko programistyczne w Polsce. A programowanie jest obecnie nie tylko modne, ale wręcz zalecane w szkole.


Uwaga niezbędna wtyczka Flash

Ostatnio prezentowałam na kilku zajęciach dla nauczycieli różne pomoce dydaktyczne. Między innymi roboty Dash oraz układankę dydaktyczną Scottie Go. Roboty nie są najtańsze i uczestniczki zajęć zastanawiały się głęboko, jak (i czy w ogóle) namówić dyrektora/rodziców/organ prowadzący szkołę do ich zakupu. Ale Scottie Go się tak spodobało, że jedna z Pań postanowiła kupić je synowi pod choinkę. Bo to nie tylko wciągająca i pouczająca zabawka - to świetne wprowadzenie do nauki programowania. A jak się znudzi nastoletniemu synowi, to w kolejce czeka młodsza córka, a później wykorzysta je w szkole. Zgodnie z zasadą: chcesz coś mieć, to najlepiej sam sobie kup.

Wymarzonych prezentów pod choinkę oraz wyposażenia na lekcjach w szkole
życzę wszystkim nauczycielom, nie tylko w 2016 roku.

Agnieszka Borowiecka

grudzień 2016

Kontakt

OEIiZK w Warszawie

ul. Raszyńska 8/10
02-026 Warszawa
telefon: 22 579-41-00
fax: 22 579-41-70

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


więcej...

APN