Informator o działalności OEIiZK   Subskrybuj kanał OEIiZK w YouTube   Newsletter   Platforma e-learningowa   Zapisy na szkolenia   Biuletyn Informacji Publicznej

GOERUDIO - innowacyjne metody nauczania przedmiotów ścisłych

GoerudioOśrodek został partnerem stowarzyszonym projektu Goerudio (Goerudio - Managing Learning process in science education) w Polsce. Zainteresowanych upowszechnianiem metod nauczania przedmiotów ścisłych rozwijających kreatywność uczniów i ułatwiających zrozumienie zagadnień naukowych zapraszamy na stronę projektu.

Koordynatorem projektu jest Riga State Technical School (Łotwa), zaś partnerami instytucje z Bułgarii, Hiszpanii, Rumunii, Słowacji, Włoch i Polski (36,6 Centrum Kompetencji). Projekt jest współfinansowany ze środków UE (Program Międzysektorowy KA4, Uczenie się przez całe życie).

W działania sieci Goerudio zaangażowane jest bezpośrednio 35 szkół z siedmiu krajów, a w każdej ze szkół minimum dwóch nauczycieli przedmiotów ścisłych, co w sumie daje ponad 70 nauczycieli. Zakładając, że na każdego nauczyciela przypada 20 uczniów, w projekcie bierze udział około 1400 uczniów. Efekty tej współpracy są publikowane na portalu projektu.

Główne działania projektu to:

  • Stworzenie europejskiej sieci, skupiającej nauczycieli przedmiotów ścisłych i uczniów
  • Dzielenie się doświadczeniami na temat głównych przeszkód w nauczaniu i uczeniu się przedmiotów ścisłych
  • Identyfikacja i ocena istniejących projektów i inicjatyw w zakresie nauczania przedmiotów ścisłych w oparciu o interaktywne i angażujące metody
  • Opracowanie zasobów dydaktycznych do nauki przedmiotów ścisłych
  • Organizacja krajowych warsztatów w celu upowszechniania wypracowanych rezultatów

Kontakt

OEIiZK w Warszawie

ul. Raszyńska 8/10
02-026 Warszawa
telefon: 22 579-41-00
fax: 22 579-41-70

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


więcej...

APN