Informator o działalności OEIiZK   Subskrybuj kanał OEIiZK w YouTube   Newsletter   Platforma e-learningowa   Zapisy na szkolenia   Biuletyn Informacji Publicznej

20 lat prawa do ochrony danych osobowych w Polsce

GIODO 
Rok 2017 jest Rokiem Jubileuszu 20-lecia prawa do ochrony danych osobowych w Polsce. 28 stycznia obchodzimy Dzień Ochrony Danych Osobowych.

Zachęcamy do aktywnych obchodów.

 

Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (tekst pierwotny: Dz. U. 1997 r. Nr 133 poz. 883) stworzyła podwaliny pod nowoczesny, jak na ówczesne czasy, zgodny z unijnymi standardami, system ochrony danych osobowych. Ustawa dała każdemu z nas prawo do samodzielnego decydowania o tym, które z naszych danych, przez kogo i w jakim celu będą przetwarzane. Natomiast na podmioty je gromadzące i wykorzystujące, w tym organy państwa, nałożyła określone obowiązki. Rok jubileuszu 20-lecia prawa do ochrony danych osobowych w Polsce, będzie nie tylko doskonałą okazją do podsumowań, ale i do rozważań związanych z przygotowaniem naszego kraju do stosowania, od 25 maja 2018 roku, unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych

Z okazji XI Dnia Ochrony Danych Osobowych, dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, skierowała list otwarty do wszystkich uczestników programu „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu.

Oficjalna strona GIODO: http://www.giodo.gov.pl

Kontakt

OEIiZK w Warszawie

ul. Raszyńska 8/10
02-026 Warszawa
telefon: 22 579-41-00
fax: 22 579-41-70

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


więcej...

APN